teknikYERİNDE DESTEK SERVİSİ

Firmaların bilgisayar alt yapısında ortaya çıkan Donanım ve Yazılımla ilgili arıza ve problemlerin giderilmesinde destek olmak amacı ile Yerinde Destek Servisi sunulmaktadır. Müşteriden firmamıza gelen çağrı bildirimi doğrultusunda sorunun detayı belirlenmesini takiben Çağrı kayıdı açılarak, konunun içeriğine göre uzman Mühendis/Teknisyenlere yönlendirilir. Gerekli ön hazırlıkların yapılmasını takiben müşteri ile görüşülerek destek zamanı belirlenir ve müşteri yerine yapılan ziyaret ile sorun giderilir. Sorunun kapatılmasını takiben Operasyon Merkezimiz müşteri ile görüşerek sorunun tatmin edici şekilde çözülüp çözülmediğini konfirme etmektedir.

 

 

TELEFON DESTEĞİ

Telefon Desteği, Müşteri tarafından aktarılan sorun ve soruların telefon görüşmesi ile çözülmesi söz konusu olduğunda sunulan ücretli destektir.Firmamıza gelen Çağrı kaydı doğrultusunda sorunun içeriği belirlenir ve çağrı konunun uzmanı olan ilgili Mühendis/Teknisyenlere yönlendirilerek sorunun çözülmesi sağlanır. Yapılan telefon görüşmesi doğrultusunda sorunun telefon ile çözülemeyeceği ortaya çıkarsa sorun yükseltilerek Yerinde Destek opsiyonu sunulmaktadır.

BAKIM&ONARIM HİZMETLERİ

Firmaların Donanım alt yapılarında ortaya çıkan arıza ve sorunların giderilmesi amacı ile Mek Bakım&Onarım Merkezi hizmet vermektedir. Bilgisayar altyapısında yer alan tüm cihazlar için (Sunucu, PC, Printer ve diğer cihazlar), Garanti kapsamı içinde üreticilerin garanti koşulları doğrultusunda gerekli değişimler yapılmakta, Garanti kapsamı dışında ise yine üreticilerin destek standartlarında onarım yapılmakta ve arıza giderilerek cihaz sorunsuz çalışır şekilde teslim edilmektedir.

Bakım&Onarım Hizmetleri kapsamında verilen bir hizmet de Periyodik Bakım Hizmetidir. Periyodik olarak gerekli bakımları yapılan cihazların arızalanma ihtimallerinin daha az olacağı aşikardır. Periyodik Bakım Hizmetinden faydalanmak isteyen firmanın Mek ile yapacağı anlaşma doğrultusunda belirlenen periyodlarda belirlenen cihazlar için düzenli bakımlar yapılmakta ve gerekli önlemler alınması için önerilerde bulunulmaktadır.